Cultural Landmarks

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Niezwykły, najpiękniejszy Teatr w południowej Polsce. Zbudowany w stylu eklektycznym w XIXw. To na tej scenie odbyły się najważniejsze premiery dramatów polskich i obcych - Wyspiański, Mickiewicz, Witkacy, Ibsen, Maeterlinck

Responsive image

Kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie

Pierwszy barokowy kościół w Krakowie. Zawieszone jest tu najdłuższe w Polsce wahadło Foucaulta pozwalające zaobserwować ruch obrotowy Ziemi wokół własnej osi. W krypcie pochowani są słynni Polacy m.in. Piotr Skarga, Sławomir Mrożek.

Responsive image

Schody w Przemyślu.

Romantyczne schody prowadzące z Rynku na ulicę Grodzką, w tle wieża katedralna. W Przemyślu cały czas chodzi się pod górę lub w dół.

Responsive image

Rynek w Przemyślu.

Bardzo oryginalny Rynek gdyż położony jest nie jak zwykle na płaskim lecz na pochyłym terenie i w dodatku jest wybrukowany. Na rynku znajduje się pomnik niedźwiedzia - symbolu miasta. Stoi on w samym środku fontanny - ulubionego miejsca dzieci.Wokół rynku piekne kamienice z arkadami.

Responsive image

Katedra w Przemyślu. Ołtarz

Gotycka katedra w Przemyślu. W jednym z bocznych ołtarzy jest Matka Boża Jackowa (późnogotycka alabastrowa rzeźba) ponoć przyniesiona przez św. Jacka Odrowąża uciekającego przed Tatarmi.

Responsive image

Katedra

Archikatedra w Przemyślu pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP. Gotycka budowla z XVI w. z oddzielną wieżą z XVIIIw., która króluje nad miastem.

Responsive image

Plac w Przemyślu.

Przemyśl to niezwykle urokliwe miasto w południowo-wschodniej Polsce. Niektórzy mówią, że to mały Rzym bo położone jest na siedmiu wzgórzach.Z każdego wzgórza widok jest przepiękny.

Responsive image

1